Zabiegi

Nici liftingujące

Nici liftingujące

Nici liftingujące zwane również chirurgicznymi lub wchłanialnymi to nowy sposób na odzyskanie młodego wyglądu twarzy. Inaczej niż w tradycyjnym liftingu, nici liftingujące nie wymagają zabiegów ze skalpelem i gwarantują natychmiastowy efekt. Pacjent przychodzi do kliniki rano i opuszcza ją tego samego dnia – ale już 10 lat młodszy!

Odzyskanie przemijającej młodości jeszcze nigdy nie było takie proste i bezpieczne. Starzenie się skóry to nieunikniony, rozpoczynający się już w wieku 30 lat, proces związany ze zmianami zachodzącymi w całym organizmie.  Co więcej, w przeciwieństwie do naszych narządów i układów wewnętrznych, skóra człowieka poddawana jest dodatkowo codziennemu działaniu słońca oraz innych czynników atmosferycznych. Wraz ze zwiotczeniem tkanek, na twarzy pojawiają się zmarszczki, a skóra staje się obwisła – zwłaszcza w okolicy brwi, oczu, policzków, żuchwy i szyi. Do tej pory, tradycyjny lifting wymagał niestety mocno inwazyjnej operacji chirurgicznej, pociągającej za sobą nierzadko liczne, dokuczliwe i bardzo niebezpieczne efekty uboczne. Na szczęście pojawiła się nowa skuteczna alternatywa - nici wchłanialne, które powinny zrewolucjonizować ten segment medycyny estetycznej. Ich zastosowanie jest niemal bezinwazyjne i nie pozostawia na twarzy żadnych widocznych śladów. Nici po zaaplikowaniu zaczyna pełnić funkcję rusztowania dla zwiotczałej skóry, a efekt ujędrnienia skóry jest widoczny już zaraz po zabiegu. Z czasem nici ulegają naturalnemu rozpuszczeniu w organizmie po 12-15 miesiącach od zabiegu, a pozytywne efekty dla skóry utrzymują się przez okres aż 5-6 lat.

Zastosowanie nici wchłanialnych jest zalecane szczególnie osobom w wieku od 30 do 60 lat, które chcą odmłodzić swoją twarz, a zarazem uniknąć inwazyjnego zabiegu chirurgicznego. Cały zabieg trwa zaledwie 15 do 40 minut.

Unikatowy biokompatybilny materiał
Wchłanialne, wykonane z polikaprolaktonu, nici chirurgiczne mają doskonałą tolerancję biologiczną. Wchłaniają się w okresie 8-12 miesięcy, w wyniku powolnego hydrolizowania poprzez autologiczne komórki. Proces degradacji wytwarza molekuły o małej masie cząsteczkowej, która stymuluje wytwarzanie kolagenu oraz kwasu hialuronowego. Dzięki temu zwiększa się nawilżenie i elastyczność skóry, a efekt liftingu utrzymuje się do kilku lat. Kaprolakton wyraża się wzorem: (CH2)5CO2 – jest to bezbarwny płyn, który rozpuszcza się w większości cieczy organicznych. W procesie polimeryzacji powstaje docelowy materiał na nici: polikaprolakton (PCL) – syntetyczny i półkrystaliczny, w pełni biodegradowalny polimer. Dzięki swojej biokompatybilności (rozkłada się poprzez hydrolizę wiązań estrowych) oraz dużej stabilności termicznej ma on szerokie zastosowanie biomedyczne.

Nici liftingujące - cennik
First Lift (PDO) 1 nitka  100
First Lift (PDO) górna warga  - 5 nitek 500
First Lift (PDO) szyja 10-20 nitek 800-1500
First Lift (PDO) brwi 10 nitek 800
Happy Lift od 1200
Barb 3D i 4D 1 nitka  500
Barb - całkowity lifting twarzy (po 4 nitki na stronę) 3200
Aptos od 1200
Mesocogs (1 nitka 50 cm.) 2000

Medycyna estetyczna

Maksimum efektu, minimum ryzyka, powikłań i skutków ubocznych.

Dermatologia

  • Ogólna
  • Laserowa
  • Dermochirurgia

Kosmetologia

Nasz salon kosmetyczny
stanowi kontynuację oraz
uzupełnienie zabiegów medycznych