Cavi-Lipo wykorzystuje ultradźwięki do niszczenia komórek tłuszczowych, jest przy tym bezbolesne i bezpieczne. O bezpieczeństwie świadczy fakt, że urządzenie zostało zatwierdzone przez FDA oraz posiada certyfikat ISO oraz CE. Urządzenie to zostało wykonane z najwyższej jakości materiałów np. głowica została wykonana z tytanu, a nie jak ma to miejsce w większości innych urządzeń ze stali nierdzewnej lub aluminium. Dwie główne cechy, które sprawiają, że Cavi-Lipo jest tak skuteczne to: częstotliwość (25Khz) i sposób emisji fali; zakłócenia tworzące się przez nieregularny kształt powierzchni przekazującej energię sprawiają, że zachodzi zjawisko interferencji (nakładania się fal ultradźwiękowych). Wykorzystując tę opatentowaną technologię, zwiększona została skuteczność bez zwiększania mocy wyjściowej. Fala uderzając w komórki tłuszczowe zmienia ich stan oraz objętość-powstają ubytki, a w ich miejscu pęcherzyki kawitacyjne, które pod wpływem wysokiej temperatury i ciśnienia pękają uwalniając rozpuszczony tłuszcz do przestrzeni międzykomórkowych skąd zostaje usunięty drogami limfatycznymi.
Urządzeniem możemy wykonywać zabiegi na: brzuch, uda, ramiona, podbródek lub inne partie ciała, gdzie występuje problem z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej.
Efekty są natychmiastowe- po jednym zabiegu możemy uzyskać redukcję ok.1-1,5 cm z obwodu (przy czym zabieg jednorazowo nie powinien przekraczać 1 godziny a częstotliwość wykonywania zabiegu to 1/tydzień). Po serii 6 zabiegach powinniśmy spodziewać się minimum 5-6 cm w niektórych przypadkach nawet dwukrotnie większych spadków obwodów. Rezultaty zabiegu zależą od wielu czynników np. dieta, styl życia, oraz cechy indywidualne tj.sposób ułożenia komórek tłuszczowych czy uwarunkowania genetyczne.
Przeciwwskazania do zabiegu to:
- ciąża,
- menstruacja,
- choroba nowotworowa,
- zakrzepowe zapalenie żył,
- nieustabilizowana hemofilia,
- łuszczyca w miejscu wykonywania zabiegu,
- stymulator serca i metalowe implanty,
- ostre stany zapalne,
- cukrzyca,
- zaburzenia krzepliwości krwi,
- choroba nerek i wątroby,
- przepuklina brzuszna,
- stosowanie leków sterydowych,
- stosowanie aspiryny przed zabiegiem.