Zabiegi

Laser Excimer

Laser Excimer


Laser ekscymerowy to najnowsze osiągnięcie w leczeniu łuszczycy, bielactwa, egzemy, AZS
 

excimer eximal elite

Światło UV 308nm Excimer to jednofazowe światło ekscimerowe wykorzystujące laser XeCl, służy do indukowania apoptozy limfocytów T i poprawy syntezy pigmentu, co okazało się skuteczne w przypadku krótkiego i dokładnego leczenia wielu chorób skóry. Jego pojedyncza długość fali 308 nm jest uważana za najlepszą do leczenia bielactwa i łuszczycy. Jest to również najbardziej skuteczny sposób leczenia bielactwa, łuszczycy, egzemy i innych chorób skóry ze względu na dużą energię, pojedynczą długość fali, doskonałą skuteczność, krótki cykl leczenia i mniej działań niepożądanych ze względu na ograniczenie naświetlania do miejsc chorobowo zmienionych.

Leczenie łuszczycy
 

Łuszczyca dotyczy około 2% populacji na świecie. Częstość jej występowania zależy zarówno od  czynników genetycznych, jak i przyczyn zewnątrzpochodnych, takich jak dieta, choroby infekcyjne, ekspozycja na słońce i inne czynniki środowiskowe.
 Łuszczyca jest chorobą z wieloma opcjami leczenia przy czym jedną z najskuteczniejszych wydaje się być fototerapia UVA i UVB. Najbardziej skuteczna część spektrum UVB przeciwko łuszczycy zawiera się w przedziale 304 a 314 nm. Specjalne źródło wąskowidmowe światła lasera excimerowego z maksymalną emisją przy 308 nm przeznaczone jest do leczenia łuszczycy i jest bardziej efektywne niż tradycyjne UVB. Terapia jest stosowana z 1-2 dniowymi przerwami w stopniowo wzrastających dawkach.

Leczenie bielactwa
 

Bielactwo jest często występującą chorobą depigmentacyjną skóry i błon śluzowych z nadal nie do końca wyjaśnionymi przyczynami i patogenezą. Obecnie jedną z możliwości powszechnie branych pod uwagę jest to, że jest to choroba autoimmunologiczna spowodowana głównie przez limfocyt T. Udowodniono, że UVB ma funkcję powstrzymywania limfocytów T w okolicy zmian bielaczych i ma korzystny wpływ na odzysk pigmentu w obszarze uszkodzenia bielaczego. Światło ekscymerowe 308nm jest rodzajem promieniowania średniego UVB, które nie tylko nie indukuje apoptozy limfocytów T w obszarze uszkodzenia, ale także ujawnia kilka razy większą zdolność do powodowania apoptozy limfocytów T średniopasmowej fali UVB, niż wąskopasmowego UVB. Dlatego posiada więcej zalet w leczeniu bielactwa. Zostało potwierdzone przez krajowe i zagraniczne aplikacje kliniczne, że światło excimerowe 308nm może wyleczyć bielactwo w krótkim okresie i ma pozytywny wpływ, szybki efekt terapeutyczny, krótki czas leczenia i mniejszą częstotliwość  działań niepożądanych, szczególnie odkrywając skuteczne działanie terapeutyczne w leczeniu bielactwa twarzy i ciała, stając się nową fototerapią służącą wyleczeniu bielactwa.
Przebieg terapii: 15-20 naświetlań w odstępach 2-3 naświetlania w tygodniu

Przewlekły wyprysk dłoni i stóp - Egzema
 

Powszechnie występujące schorzenie dotykające około 15% populacji, stanowi obciążenie społeczno-ekonomiczne i psychospołeczne dla pacjentów i często jest o przewlekłym przebiegu, opornym na konwencjonalne terapie. Stosunkowo skuteczną formą terapii jest zastosowanie  fototerapii laserem ekscymerowy (308 nm). W badaniach klinicznych obserwowano bliska 70% redukcję zmian. Naświetlania zalecane są co 2-3dni.

Atopowe Zapalenie Skóry
 

Fototerapia w leczeniu AZS jest uznana i szeroko stsowana metodą, zwłaszcza terapia wąskopasmowa. W badaniach oceny skuteczności naświetlania 308nm już w ciagu miesiąca terapii  stwierdzono zmniejszenie świądu, rumienia i lichenifikacji przy jednoczesnej bardzo dobrej tolerancji leczenia.

Przeciwwskazania do terapii excimerowej:

  • Fotosensybilizacja
  • Czerniak w wywiadzie
  • Złośliwy rak płaskonabłonkowy
  • Błona śluzowa
  • Dzieci poniżej 2 roku życia

Medycyna estetyczna

Maksimum efektu, minimum ryzyka, powikłań i skutków ubocznych.

Dermatologia

  • Ogólna
  • Laserowa
  • Dermochirurgia

Kosmetologia

Nasz salon kosmetyczny
stanowi kontynuację oraz
uzupełnienie zabiegów medycznych