Zabiegi

Okolice oczu

Okolice oczu

Skóra wokół oczu jest cieńsza (ma około 0,5mm grubości), bardziej delikatna i wrażliwsza niż skóra na pozostałej części twarzy. Wpływa na to brak podskórnej tkanki tłuszczowej, która chroni skórę przed agresywnym środowiskiem zewnętrznym, wahaniami temperatur czy słońcem. Stres, nieprzespane noce, choroba, zmęczenie, najszybciej uwidacznia się w wyglądzie okolicy oczu. Skóra dolnej i górnej powieki starzeje się najszybciej. Pierwsze zmarszczki możemy zauważyć już w wieku 20 – 25 lat. Są to tzw. „kurze łapki” czyli zmarszczki mimiczne, których powstawanie jest związane z pracą mięśni podczas mimiki twarzy (np. uśmiechu).

W okolicy oka dochodzi do zaburzeń krążenia limfatycznego. Często pojawiają się cienie, obrzęki czyli tzw. worki pod oczami spowodowane gromadzeniem się zbędnych produktów przemiany materii. Efektem tego twarz wygląda na przemęczoną lub chorą.

Skóra w tej okolicy wymaga odpowiedniej pielęgnacji, stosowania preparatów nawilżających, uelastyczniających, rozjaśniających i zmniejszających obrzęki.

Proponowane zabiegi:

Medycyna estetyczna

Maksimum efektu, minimum ryzyka, powikłań i skutków ubocznych.

Dermatologia

  • Ogólna
  • Laserowa
  • Dermochirurgia

Kosmetologia

Nasz salon kosmetyczny
stanowi kontynuację oraz
uzupełnienie zabiegów medycznych