Zabiegi

Hydroksyapatyt wapnia

Hydroksyapatyt wapnia

Im młodsza jest twarz, tym skóra jest jędrniejsza, a kontury są bardziej wyraziste. Twarz jest symetryczna i ma kształt litery ‚V’ Bez względu na to, jak dobre są nasze geny, każdy typ skóry ostatecznie traci elastyczność. Zmieniają się proporcje, zmniejsza się objętość. Policzki opadają, podbródek wiotczeje, a owal twarzy rozszerza się ku dołowi. Skutek: symetryczny kształt „V” odwraca się, a na twarzy coraz bardziej widać nasz wiek, bez względu na to jak młodo się czujemy. Idealna redukcja zmarszczek jest osiągana poprzez uzupełnienie objętości skóry.

Hydroksyapatyt wapnia jest biostymulatorem tkankowym dającym efekt natychmiastowy jak i jest środkiem działającym w czasie. Składa się w 70% żelu i w 30% z mikrogranulek wapnia i fosforu w nim zawieszonych.  Preparat działa dwutorowo: zawarty żel wygładza i wypełnia, a pozostałe składniki regenerują tkanki. Działanie żelu widoczne jest natychmiast po zabiegu,pozwala szybko cieszyć się z młodszego wyglądu, regeneracja zaś dokonuje się powoli. Cząsteczki budują w tkankach „rusztowanie” powodują wzrost naturalnych włókien kolagenowych i skóra staje się naturalnie odmłodzona. Radiesse można ostrzykiwać okolicę twarzy, ale także można nim odmładzać dłonie.

Decydując się na zabieg wypełnienia przy użyciu hydroksyapatytu wapnia nie ma potrzeby wykonywania testów alergicznych, preparat jest w 100% biokompatybilny. Jest bezpieczny jako że wchodzący w jego skład związek wapnia i fosforu to naturalny budulec tkanek.

Przed zabiegiem wybrany obszar ciała znieczula się kremem. Umieszczony w strzykawce preparat lekarz wprowadza cieniutką igłą. Zazwyczaj wystarczy jeden zabieg ale po 3-4 miesiącach można ponownie skonsultować się i jeśli zachodzi konieczność, dodać nieco preparatu.

Pacjenci zaraz po wypełnieniu wracają do pełnej aktywności, może się jednak zdarzyć,że czasem od nakłuć pojawiają się zaczerwienienia, lekki obrzęk lub drobne siniaczki, które szybko znikają.

Efekty u poszczególnych osób zależą od wieku, rodzaju skóry, stylu życia i gospodarki metabolicznej,a także oczywiście od obszaru, który poddajemy kuracji. Zasadniczo u większości pacjentów efekt utrzymuje się przez ponad rok.

Dla pełnego bezpieczeństwa zabiegu należy poinformować lekarza o stosowanych lekach oraz nie wykonywać zabiegu w okresie ciąży, karmienia piersią i przy chorobie nowotworowej.


Medycyna estetyczna

Maksimum efektu, minimum ryzyka, powikłań i skutków ubocznych.

Dermatologia

  • Ogólna
  • Laserowa
  • Dermochirurgia

Kosmetologia

Nasz salon kosmetyczny
stanowi kontynuację oraz
uzupełnienie zabiegów medycznych