Zabiegi

Powiększanie ust

Powiększanie ust

Pełne i wydatne usta o regularnym konturze to marzenie wielu kobiet. Jeśli natura nie obdarzyła cię zmysłowymi ustami, możesz zdecydować się na powiększenie ust za pomocą kwasu hialuronowego. Zabieg jest również polecany dla kobiet, których usta z powodu upływu czasu zatraciły regularny kontur.

Wraz z wiekiem kontur ust staje się nieregularny i sprawiają one wrażenie smutnych, ponieważ ich kąciki zapadają się ku dołowi. Zmarszczki pojawiające się nad górną wargą dają szczególnie niekorzystny efekt, ponieważ sprawiają, że twarz wygląda na starszą niż jest w rzeczywistości. Starzenie się ust powoduje, że tracą one optymalne nawilżenie i stają się podatne na mikrouszkodzenia.

Makijaż sprawiający, ze usta optycznie ulegają powiększeniu, jest nietrwały, a ponadto nie daje efektów, jeśli wargi są bardzo cienkie.

Kwas hialuronowy to substancja, która umożliwia poprawienie tego stanu, ponieważ pozwala na powiększenie lub tylko nieznaczne uwydatnienie ust, poprawienie konturu, nawilżenie, usunięcie zmarszczek wokół nich, co w rezultacie daje efekt odmłodnienia.

Zabieg powiększania ust wykonuje się używając właśnie kwasu hialuronowego, który służy także do wypełniania zmarszczek i powiększania piersi. Po jego wykonaniu usta stają się pełniejsze, lepiej nawilżone i nabierają symetrii oraz głębszej barwy, a ich obrys jest bardziej wyrazisty.

Kwas hialuronowy to substancja naturalna, która występuje w ludzkim organizmie, przede wszystkim w skórze. Odpowiada za wiązanie wody i utrzymywanie jej odpowiednich ilości w tkankach, dzięki czemu skóra jest optymalnie nawilżona. Zawartość kwasu hialuronowego w skórze wraz z wiekiem zmniejsza się, przez co skóra wiotczeje, a wargi tracą swoją objętość.

Zastosowanie kwasu hialuronowego jest w pełni bezpieczne, kontakt z substancją nie alergizuje i nie wymaga wcześniejszego wykonania testu uczuleniowego. Kwas hialuronowy stosowany do powiększania ust jest substancją syntetyczną. Preparat dostępny jest w różnych gęstościach i produkowany jest przez różnych producentów: Restylane, Restylane Fine Lines, Perlane, Sergiderm, Matridex. Te najlepsze preparaty światowych firm są całkowicie przyswajalne przez organizm, nie powodują efektów ubocznych, a rezultaty ich działania są natychmiastowe.

Powiększanie ust nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowania. Kwas hialuronowy nie zawiera żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego, a zatem nie wywołuje reakcji alergicznych, toteż jego zastosowanie nie musi być poprzedzone wykonaniem testów wstępnych. Gdy zostaje on wstrzyknięty do warg, przechwyca wodę i zwiększa objętość ust.

Przebieg zabiegu jest nieskomplikowany. Powiększanie ust jest wykonywane po zastosowaniu znieczulenia o działaniu miejscowym. Czasami używa się kremu znieczulającego. Po dziesięciu minutach znieczulenie sprawia, że pacjentka nie odczuwa bólu. Następnie lekarz za pomocą cienkiej igły wstrzykuje kwas hialuronowy w wybrane miejsca na ustach i wokół nich. Obszar, w który wprowadzany jest kwas hialuronowy, zależy od tego, jaki ma być efekt końcowy – czy chodzi o powiększenie ust, czy też o wymodelowanie ich konturu lub podniesienie kącików. Wstrzykiwanie preparatu trwa od 7 do 10 minut. Po iniekcji należy rozmasować usta w taki sposób, aby substancja rozprowadziła się równomiernie. Cały zabieg zazwyczaj nie przekracza 30 minut.

Po zabiegu skóra wokół ust może być nabrzmiała, sina i zaczerwieniona, ale te zmiany cofają się całkowicie po upływie kilku dni. Bezpośrednio po powiększeniu ust mogą wystąpić reakcje typowe dla każdej iniekcji, czyli obrzęk, zaczerwienienie i zasinienie, ból i świąd oraz nadmierna wrażliwość na dotyk w miejscu implantacji żelu. Objawy te ustępują zwykle samoistnie w ciągu 1-2 dni po wstrzyknięciu preparatu w skórę.

Efekty stopniowo zanikają, utrzymują się przez 6 do 9 miesięcy. Przez ten czas należy profilaktycznie przyjmować tabletki zapobiegające przeniknięciu do organizmu wirusa opryszczki. Jeżeli w trakcie właściwego zabiegu zaistniały niedociągnięcia, to po upływie tygodnia zostają one poprawione. Cząsteczki żelu z kwasem hialuronowym wchłaniają się powoli, więc klientka ma czas na podjęcie decyzji o wykonaniu zabiegu uzupełniającego.

Największą wadą wykorzystania kwasu hialuronowego do powiększenia ust jest jego koszt. Zabieg jest dosyć drogi, w bardziej prestiżowych salonach kosmetycznych jego cena może osiągnąć nawet kilka tysięcy złotych. Powodem tak wysokiego kosztu jest fakt, iż ta technika jest stosunkowo nowa i stanowi istotny krok naprzód w zakresie chirurgii plastycznej.

Przeciwwskazań do wykonania zabiegu jest niewiele. Należy z niego zrezygnować w przypadku pojawienia się opryszczki wargowej oraz podczas krwawienia menstruacyjnego. Decyzję o powiększeniu ust powinny odłożyć na później kobiety ciężarne i karmiące piersią. Do przeciwwskazań należy zapalenie skóry, tendencja do powstawania blizn przyrosłych, uczulenie na lignocainę oraz schorzenia o podłożu autoimmunologicznym.

Zabieg powiększania ust powinien być wykonany przez wyspecjalizowanych lekarzy.
Czytaj również:

Medycyna estetyczna

Maksimum efektu, minimum ryzyka, powikłań i skutków ubocznych.

Dermatologia

  • Ogólna
  • Laserowa
  • Dermochirurgia

Kosmetologia

Nasz salon kosmetyczny
stanowi kontynuację oraz
uzupełnienie zabiegów medycznych