Zabiegi

Opadające powieki

Opadające powieki - lifting powiek

    Okolice oczu stanowią niezwykle ważny element naszego wyglądu. Promienne spojrzenie dodaje urody, odejmuje lat. Nie jesteśmy jednak w stanie zatrzymać procesów starzenia jakie zachodzą  w Naszej skórze. Po 30 r. życia zmniejsza się ilość włókien kolagenowych i elastynowych. Skóra traci jędrność, staje się mniej sprężysta, szczególnie widoczne jest to w miejscach, gdzie jest ona cienka tak jak w przypadku obszaru oczu. Zmiany te charakteryzują się nieestetycznymi „pomarszczeniami” oraz „workami” pod oczami. Bardzo często można zauważyć nadmiar luźno obwisającej skóry zarówno na powiekach górnych jak i dolnych. Opadające powieki i kąciki oczu są kompleksem zarówno kobiet jak i mężczyzn. Osoby borykające się z tym problemem wyglądają na wiecznie zmęczone, smutne. Ich spojrzenie traci młodzieńczy blask.

Opadające powieki są problemem nie tylko estetycznym, ale również zdrowotnym. Oko optycznie się zmniejsza, a wraz z tym pole widzenia. Do zmniejszenia atrakcyjności naszego spojrzenia przyczyniają  się również uwarunkowania genetyczne, na które składa się budowa twarzy, a dokładniej ukształtowanie brwi. Ostatnimi winowajcami są czynniki mechaniczne, które wynikają z pracy w złym oświetleniu czy też nieprawidłowo ustawiony monitor, przy którym zbyt długotrwale siedzenie osłabia aktywność zarówno oczu jak i powiek.


    Wielu pacjentów, którzy zmagają się z problemem opadających powiek unikają zabiegu chirurgicznego z obawy przed operacją, możliwymi komplikacjami czy też ze względu na długotrwały  proces rekonwalescencji. Od kilku lat obserwujemy znaczny rozwój medycyny estetycznej. Postęp ten umożliwia wykonanie zabiegu na opadające powieki bez wypełniania, bez użycia igieł lub skalpela. Alternatywą do zabiegu chirurgicznego jest zastsowoanie urządzenia generującego wiązkę plazmy. Urządzenie to jest doskonałym połączeniem bezpieczeństwa z efektywnością. To w pełni nieinwazyjna metoda liftingu powiek, zabieg z użyciem plazmy  przynosi maksimum efektu przy minimalnym ryzyku. Głównym wskazaniem  jest lifting powiek górnych i dolnych. Zabieg na powieki wykonywany za pomocą generatora plazmy podnosi powieki oraz przywraca ich naturalne położenie i kształt. Skuteczność zabiegu porównywalna jest do rezultatów osiąganych w chirurgii plastycznej.


Realizowany w naszej klinice lifting powiek jest nieinwazyjny. Poddający się mu Pacjenci mogą szybko i bez przeszkód wrócić do codziennych czynności. Zapraszamy do odwiedzenia naszej kliniki – doskonałe skomunikowanie zapewnia sprawny dojazd z Katowic i innych miast województwa śląskiego.


Proponowane zabiegi:
  • Plazma
  • Blefaroplastyka

Medycyna estetyczna

Maksimum efektu, minimum ryzyka, powikłań i skutków ubocznych.

Dermatologia

  • Ogólna
  • Laserowa
  • Dermochirurgia

Kosmetologia

Nasz salon kosmetyczny
stanowi kontynuację oraz
uzupełnienie zabiegów medycznych