Zabiegi

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja Częstochowa

       Mikrodermabrazja jest to peeling mechaniczny, polega na powolnym, kontrolowanym ścieraniu, „szlifowaniu” powierzchni skóry, do momentu uzyskania pożądanego rezultatu.                                                                   mikrodermabrazja
        Zabieg jeszcze niedawno wykonywany był wyłącznie przez lekarzy dermatologów w celach leczniczych, a obecnie masowo wykonywany jest również w gabinetach kosmetycznych jako zabieg upiększający. Intensywność zabiegu może być większa lub mniejsza w zależności od problemu, okolicy skóry i wymaga pewnego doświadczenia. Aby bowiem efekt był optymalny zabieg wykonuje się dość intensywnie, czasem balansując na granicy skóry właściwej. To właśnie dlatego mamy obecnie w różnych mediach tyle negatywnych opinii o mikrodermabrazji, która jest przecież bardzo dobrym i skutecznym zabiegiem. Albowiem mikrodermabrazja wykonana zbyt słabo i w zbyt długich odstępach czasu nie przynosi praktycznie żadnych rezultatów (skargi pacjentek na brak efektów), wykonana zbyt agresywnie powoduje uszkodzenia skóry właściwej, które w łagodnej formie objawiają się długotrwałym zaczerwienieniem (utrzymującym się przez kilka tygodni) przechodzące stopniowo w przebarwienia, a w formie ekstremalnej krwawiące zadrapania i w efekcie blizny (pacjentki z uzasadnionymi skargami na szkody).

Dobrze wykonany zabieg przynosi dobre rezultaty, oczyszcza skórę, obkurcza rozszerzone pory, stymuluje naturalny wzrost komórek, wzrost ilości kolagenu i elastyny. Skóra bezpośrednio po zabiegu jest nieregularnie zaczerwieniona z niewielkim uczuciem gorąca. Po paru dniach następuje delikatne złuszczanie i skóra staje się gładsza, równiejsza, zmniejszają się rozszerzone pory, łojotok, ilość zaskórników, prosaków, poprawia się koloryt skóry, wygładzają się drobne zmarszczki.

                                                                       mikrodermabrazja 2

Kluczowe znaczenie w jakości zabiegu ma również urządzenie do mikrodermabrazji. Wykonujemy mikrodermabrazję od ok. 10 lat. Byliśmy jednym z pierwszych gabinetów w Polsce posiadających urządzenie do mikrodermabrazji. Było to jedyne dostępne wówczas na polskim rynku urządzenie włoskiej firmy „Bios”. Obecnie „Bios” przeszedł już do lamusa i w naszym gabinecie używamy dwóch urządzeń najnowszej generacji, które pracują bardzo stabilnie i korund podawany jest o wiele precyzyjniej niż w urządzeniach starszej generacji. Pozwala to zachować znacznie lepszą kontrolę zabiegu i ryzyko niekontrolowanego przepływu korundu praktycznie nie istnieje, a tym samym ryzyko dla pacjenta wynikające z niedoskonałości urządzenia zostało zminimalizowane. W stosowanych przez nas urządzeniach materiałem ściernym jest tlenek glinu czyli tzw. korund. Jest to coś w rodzaju drobniutkiego piasku. Korund jest jednorazowy i sterylny, po kontakcie ze skórą pacjenta trafia do pojemnika z korundem zużytym i nie jest ponownie stosowany. Tak więc zabieg jest całkowicie bezpieczny i bez ryzyka jakichkolwiek infekcji.
Ostatnio pojawiła się moda na tzw. mikrodermabrazję diamentową, w której zamiast korundu jednokrotnego użytku używana jest ścierna końcówka diamentowa wielokrotnego stosowania. Okrzyknięte jako nowocześniejsze i lepsze urządzenia gdyż nie stosuje się w nich rzekomo uczulającego tlenku glinu (w ciągu 10 lat wykonywania zabiegów mikrodermabrazji korundowej nie mieliśmy ani jednego przypadku uczulenia na tlenek glinu!). Nasuwa się jednak pytanie o sterylność zabiegów mikrodermabrazji diamentowej, a tym samym o bezpieczeństwo pacjenta. Istnieje bowiem realne ryzyko przerwania ciągłości skóry (zwłaszcza w rękach niedoświadczonej osoby) i wystąpienia delikatnego krwawienia podczas zabiegu. Obecnie standartem w nowoczesnej medycynie jest bezwzględne używanie materiałów i narzędzi jednorazowych w zabiegach przerywających ciągłość skóry. Sterylizacja końcówki diamentowej, która jest przecież bardzo porowata, jest nawet w dobrej klasie autoklawie problematyczna. Ze zgrozą należy spojrzeć na fakt, iż sterylizatory autoklawowe nie są wymagane w gabinetach kosmetycznych i ze względu na wysoką cenę spotykane są w nich rzadko, a producenci czy sprzedawcy urządzeń zalecają dezynfekcję końcówek przy użyciu płynów enzymatycznych. Tak więc urządzenia do mikrodermabrazji z diamentowymi końcówkami ściernymi wielokrotnego użytku należy uznać raczej za krok wstecz niż postęp.

                                                  mikrodermabrazja 3
Wskazaniami do zabiegu mikrodermabrazji
 • łojotok
 • rozszerzone pory
 • trądzik zaskórnikowy
 • blizny potrądzikowe
 • przebarwienia
 • płytkie zmarszczki
 • rogowacenie okołomieszkowe
 • rozstępy
 • rogowacenie starcze
 • prosaki
 • fotostarzenie
 • leczenie podtrzymujące trądziku
 • skóra wiotczejąca lub wymagająca odświeżenia
Przeciwwskazania do zabiegu mikrodermabrazji
 • zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybicze
 • trądzik różowaty
 • trądzik grudkowo-krostkowy, ropowiczy
 • znamiona naczyniowe
 • tendencje do pękania i rozszerzania się naczyń krwionośnych
 • skłonność do keloidów
 • stosowanie niektórych leków np. aspiryna
Zabiegi można wykonywać co 7-10 dni, w seri kilku zabiegów, następnie co 3 miesiące, aż do 1 zabiegu co pół roku. W celu poprawy wyglądu i samopoczucia można także jednorazowo w dowolnym momencie. Zabieg trwa w zależności od okolicy od 15 min do ok. 40 min i jest mało lub średnio bolesny (znieczulenie nie jest wymagane)

W Derma Clinic w Częstochowie wykonujemy zabieg mikrodermabrazji od wielu lat. Nieustannie udoskonalamy umiejętności naszego personelu, a także sprzęt. Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem zabiegów. Cena mikrodemabrazji zależna jest od partii ciała na, na której wykonywany jest zabieg. Zapraszamy do odwiedzenia naszej kliniki w Częstochowie!


Mikrodermabrazja cennik

Medycyna estetyczna

Maksimum efektu, minimum ryzyka, powikłań i skutków ubocznych.

Dermatologia

 • Ogólna
 • Laserowa
 • Dermochirurgia

Kosmetologia

Nasz salon kosmetyczny
stanowi kontynuację oraz
uzupełnienie zabiegów medycznych