Zabiegi

Nici liftingujące

Nici liftingujące

Nici liftingujące zwane również chirurgicznymi lub wchłanialnymi to nowy sposób na odzyskanie młodego wyglądu twarzy. Inaczej niż w tradycyjnym liftingu, nici liftingujące nie wymagają zabiegów ze skalpelem i gwarantują natychmiastowy efekt. Pacjent przychodzi do kliniki rano i opuszcza ją tego samego dnia – ale już 10 lat młodszy!

Odzyskanie przemijającej młodości jeszcze nigdy nie było takie proste i bezpieczne. Starzenie się skóry to nieunikniony, rozpoczynający się już w wieku 30 lat, proces związany ze zmianami zachodzącymi w całym organizmie.  Co więcej, w przeciwieństwie do naszych narządów i układów wewnętrznych, skóra człowieka poddawana jest dodatkowo codziennemu działaniu słońca oraz innych czynników atmosferycznych. Wraz ze zwiotczeniem tkanek, na twarzy pojawiają się zmarszczki, a skóra staje się obwisła – zwłaszcza w okolicy brwi, oczu, policzków, żuchwy i szyi. Do tej pory, tradycyjny lifting wymagał niestety mocno inwazyjnej operacji chirurgicznej, pociągającej za sobą nierzadko liczne, dokuczliwe i bardzo niebezpieczne efekty uboczne. Na szczęście pojawiła się nowa skuteczna alternatywa - nici wchłanialne, które powinny zrewolucjonizować ten segment medycyny estetycznej. Ich zastosowanie jest niemal bezinwazyjne i nie pozostawia na twarzy żadnych widocznych śladów. Nici po zaaplikowaniu zaczyna pełnić funkcję rusztowania dla zwiotczałej skóry, a efekt ujędrnienia skóry jest widoczny już zaraz po zabiegu. Z czasem nici ulegają naturalnemu rozpuszczeniu w organizmie po 12-15 miesiącach od zabiegu, a pozytywne efekty dla skóry utrzymują się przez okres aż 5-6 lat.

Zastosowanie nici wchłanialnych jest zalecane szczególnie osobom w wieku od 30 do 60 lat, które chcą odmłodzić swoją twarz, a zarazem uniknąć inwazyjnego zabiegu chirurgicznego. Cały zabieg trwa zaledwie 15 do 40 minut.

Unikatowy biokompatybilny materiał
Wchłanialne, wykonane z polikaprolaktonu, nici chirurgiczne mają doskonałą tolerancję biologiczną. Wchłaniają się w okresie 8-12 miesięcy, w wyniku powolnego hydrolizowania poprzez autologiczne komórki. Proces degradacji wytwarza molekuły o małej masie cząsteczkowej, która stymuluje wytwarzanie kolagenu oraz kwasu hialuronowego. Dzięki temu zwiększa się nawilżenie i elastyczność skóry, a efekt liftingu utrzymuje się do kilku lat. Kaprolakton wyraża się wzorem: (CH2)5CO2 – jest to bezbarwny płyn, który rozpuszcza się w większości cieczy organicznych. W procesie polimeryzacji powstaje docelowy materiał na nici: polikaprolakton (PCL) – syntetyczny i półkrystaliczny, w pełni biodegradowalny polimer. Dzięki swojej biokompatybilności (rozkłada się poprzez hydrolizę wiązań estrowych) oraz dużej stabilności termicznej ma on szerokie zastosowanie biomedyczne.

Zabieg nićmi liftingującymi jest metodą małoinwazyjną. Jeszcze tego samego dnia Pacjent może wrócić do domu i cieszyć się młodym wyglądem. Z tego też powodu z zabiegu przeprowadzanego w naszej klinice mogą skorzystać Pacjenci nie tylko z Częstochowy, ale również z Katowic i innych miasta Śląska. Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem zabiegów.


Medycyna estetyczna

Maksimum efektu, minimum ryzyka, powikłań i skutków ubocznych.

Dermatologia

  • Ogólna
  • Laserowa
  • Dermochirurgia

Kosmetologia

Nasz salon kosmetyczny
stanowi kontynuację oraz
uzupełnienie zabiegów medycznych