Zabiegi

Mezoterapia

Mezoterapia Częstochowa

Mezoterapia to zabieg polegający na bezpośrednim wstrzyknięciu odpowiednich preparatów leczniczych we właściwym stężeniu i składzie w miejsca objęte zmianami chorobowymi. Metoda została spopularyzowana w latach siedemdziesiątych XX wieku i od tamtego czasu stanowi jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w dermatologii estetycznej, zarówno w celach leczniczych, jak i profilaktycznych.

mezoterapia oz

Substancje są wstrzykiwane w problematyczne miejsce w małej ilości. W mezoterapii wykorzystuje się specjalne koktajle z zawartością witamin, aminokwasów, oligoelementów, kwasu hialuronowego, kwasu polimlekowego, krzemu, enzymów i wyciągów tkankowych. Odpowiednio skomponowane substancje odżywcze rewitalizują skórę, pobudzając jej naturalne zdolności regeneracyjne.

Przed wykonaniem zabiegu pacjent zostaje poddany działaniu kremu znieczulającego Emla. Następnie preparat jest mechanicznie wstrzykiwany w rejon zmian chorobowych przy użyciu specjalnego aparatu z cienką igłą.

W czasie zabiegu w miejscach wstrzyknięć tworzą się niewielkie bąbelki wypełnione zastosowanymi substancjami. Wchłaniają się one szybko i po 2-3 dniach ewentualne zaczerwienienia skóry zanikają. Jeśli igła trafi w naczynko, pojawia się w tym miejscu siniak, ale ustępuje on po 3 dniach. Po zabiegu przez około tydzień należy unikać działania promieniowania słonecznego, nie wolno też korzystać z solarium. Miejsca narażone na kontakt ze słońcem trzeba zabezpieczać kremami z filtrem UV.

Mezoterapia umożliwia szybkie, nie chirurgiczne poprawienie kondycji skóry, która po zabiegach sprawa wrażenie odmłodzonej, świeżej i wypoczętej.

Konieczne jest odbycie kilku wizyt w gabinecie, początkowo wymagane są 4 do 6 zabiegów w odstępach dwutygodniowych. Jednak po kilku miesiącach efekty mezoterapii są zaskakujące! Częstotliwość zabiegów jest ustalana przez lekarza, dostosowującego ilość sesji do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Mezoterapia jest wykorzystywana w bardzo wielu przypadkach. Najczęściej znajduje zastosowanie w leczeniu następujących schorzeń:

Objawy starzenia, zmarszczki, wiotkość skóry, utrata elastyczności i nawilżenia skóry, która pogłębia się wraz z upływem lat. Zastrzyki wykonuje się w okolicach twarzy, szyi i dekoltu oraz na grzbietach dłoni. Dostarczenie skórze odpowiednich substancji odżywczych powoduje usprawnienie metabolizmu komórek, stymulację fibroblastów i produkcji kolagenu i elastyny. Ponadto koktajl optymalnie nawilża i odżywia skórę. Najczęściej konieczne jest wykonanie trzech zabiegów w dwutygodniowych odstępach, a następnie 3 zabiegi co miesiąc i zabieg podtrzymujący efekt leczenia co 3-6 miesięcy;

Cellulit. Substancje czynne (kofeina, nostrzyk, rutyna, prokaina, wyciąg z karczocha, enzymy lipolityczne) są wprowadzane w miejsca objęte cellulitem – uda, pośladki i biodra. Wstrzyknięte substancje poprawiają przemianę materii, stymulują mikrokrążenie i eliminują tkankę tłuszczową. Zabiegi należy wykonywać 1-2 razy w tygodniu co 2-4 tygodnie, następnie 4 zabiegi co dwa tygodnie i 2-4 zabiegi raz na miesiąc.

Rozstępy i blizny. W tym przypadku substancje są wstrzykiwane wzdłuż zmiany chorobowej. Zadowalające efekty przynosi seria kilku zabiegów wykonywanych co miesiąc. Rezultaty są osiągane po 4-6 miesiącach. Po zabiegu miejsce, w które wstrzykiwane były substancje odżywcze, wymaga dokładnego rozmasowania.

Łysienie i wypadanie włosów. W leczeniu tych przypadłości wykorzystuje się dekspantenol czy minoksidil, witaminy i oligoelementy. Zastosowana mieszanka odżywia włosy, regeneruje ich strukturę i hamuje proces ich wypadania. Początkowa częstotliwość zabiegów to jedna sesja na tydzień.

Istnieje pewna grupa przeciwwskazań do wykonania zabiegu mezoterapii:
  • ciążą
  • alergia
  • zaburzenia krzepliwości krwi
  • cukrzyca
  • stany zapalne skóry
  • opryszczka

 
Medycyna estetyczna

Maksimum efektu, minimum ryzyka, powikłań i skutków ubocznych.

Dermatologia

  • Ogólna
  • Laserowa
  • Dermochirurgia

Kosmetologia

Nasz salon kosmetyczny
stanowi kontynuację oraz
uzupełnienie zabiegów medycznych